Referencie

 • Mgr. Timková Milada, ul. Mostová, Rbk

  Páni Hámorovci z realitnej agentúry Alpia nám pomohli pri kúpe nášho bytu. Urobili veľmi dobrú prácu a chceli by sme im za to vyjadriť naše poďakovanie tým, že porozprávame možným klientom o tom, ako pracujú.
  Páni Hámorovci dokázali urýchliť celý proces, ktorý by trval niekoľko mesiacov. V Ružomberku majú veľmi dobré kontakty a poznajú inštitúcie, ktoré sa zúčastňujú na procese kúpy/predaja nehnuteľnosti.
  Náš prípad bol zložitý. Nehnuteľnosť, ktorú sme si kupovali mala štyroch dedičov, z nich jeden bol maloletý. Z toho dôvodu musela prejsť kúpna zmluva súdom. Navyše sme v priebehu procesu zmenili banku. Zmluvy museli prejst súdom dvakrát. Keď sa zdalo, že celý proces sa už skončil, udiali sa zmeny v pomeroch na spoločných priestoroch domu, čo si vynútilo nové zmeny aj v kúpnej zmluve.
  Veľmi milo nás prekvapilo, že cena, ktorá sa objavuje v ich inzerátoch, je konečná cena nehnuteľnosti. Niet žiadnych percent navyše. Jediná vec, čo sme ešte museli platiť boli kolky.
  Počas celého procesu kúpy, od momentu kedy nám ukázali prvú nehnuteľnosť, cez výber banky a dokonca vo chvíli, keď sme podpisovali zmluvy, nás páni Hámorovci informovali o rôznych možnostiach, ktoré sme mali, pričom v každej chvíli bolo rozhodovanie v našich rukách.´
  Svoju profesionálnu etiku nám dokazovali deň čo deň. Aby sme uviedli príklad, keď sme mali záujem o nejakú nehnuteľnosť a boli sme si ju prezrieť, neukázali ju ďalšiemu klientovi až kým sme im neoznámili, že o ňu nemáme záujem.
  Nevieme, aká je konkurencia agentúry Alpia, ale v každom prípade sa Alpia ukázala ako seriózna, rýchla a efektívna agentúra, ktorá si dokázala poradiť aj s takým prípadom ako bol náš.
 • Mária Šipulová s rod.

  Dobrý deň! Chcem sa vyjadriť k spolupráci s realitnou kanceláriou Alpia. V minulom roku sme potrebovali predať byt na Orave a kúpiť byt v Ružomberku. Vďaka pánom z realitnej kancelárie sa nám to podarilo rýchlo a sme veľmi povďační hlavne p.ing.Petrovi Hámorovi.V rekordnom čase sa podarilo nájsť kupca na byt na Orave a tiež kúpiť byt v Ružomberku. V ďalšom roku sme potrebovali znova služby realitky a pomohol nám pán Roman Hámor,ale a aj ostatní pracovníci. Ďakujeme realitnej kancelárii za rýchle vybavenie našich požiadaviek,za ich ústretovosť, pružnosť a transparentnosť. Dôverujeme im a určite sa obrátime na nich,keď budeme potrebovať podobné služby. Doporučujeme ostatným prípadným záujemcom a klientom.